Atrakcje Bieszczadów

 

Kiedy już zapadnie decyzja: „jedziemy w Bieszczady", warto zastanowić się, jakie atrakcje wybrać z bogatej oferty tych terenów. A jest w czym wybierać! Dlatego postanowiliśmy Państwu pomóc i przedstawić najciekawsze miejsca i aktywności jakie czekają w Bieszczadach. Pominęliśmy jedynie kwestię turystyki pieszej, ponieważ jest ona powszechnie znana i w sieci znajdziecie Państwo mnóstwo informacji gdzie i jak chodzić po bieszczadzkich szlakach.

 

Wielu uważa, że zimą nie ma piękniejszego miejsca niż góry. My idziemy jeszcze dalej i uważamy, że nie ma piękniejszego miejsca zimą niż Bieszczady. Stoki są tu łagodniejsze niż w Tatrach, nie znajdziemy również ogromnych nartostrad na miarę Alp, ale również nie brakuje rozrywek – zarówno dla wieloletnich narciarzy jak i tych początkujących bądź jeżdżących rekreacyjnie z rodzinami. Pozwoliliśmy sobie przygotować krótki przewodnik po stokach i zimowych atrakcjach Bieszczadów.

Skarby regionu: Jezioro Solińskie, wyciągi narciarskie, szczyty Tarnica i Pikuj

 

pokoje bieszczadyBieszczady to jeden z bardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w Polsce. Chętnie odwiedzany zarówno latem, jak i zimą, dlatego o wolne pokoje jest tam często trudno. Bieszczadzkie obiekty noclegowe słyną z wyjątkowej gościnności, a oferta noclegowa jest bardzo bogata i atrakcyjna. Bieszczady niezmiennie kojarzą się wszystkim z górami i ogromnym jeziorem – Zalewem Solińskim. Takie zróżnicowanie terenowe sprawia, że to region, w którym coś dla siebie znajdzie praktycznie każdy.

 

wolne pokoje bieszczady

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Bieszczadach jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia wód Sanu i Solinki. Nazwa tego zbiornika wodnego pochodzi od małej miejscowości Solina w której znajduje się zapora spiętrzająca wody zbiornika. Historia całej okolicy jest niebywale ciekawa. Przed powstaniem zapory wodnej (1968), wieś Solina znajdowała się w miejscu obecnego zbiornika wodnego. Pierwsze wzmianki historyczne o wsi pochodzą z 1426 roku. Dzieje miejscowości były bardzo burzliwe i skomplikowane. Zmieniali się właściciele majątku. Jednym z najbardziej znanych był Franciszek Leszczyński, uczestnik powstania styczniowego z 1863 roku. Solina była zamieszkiwana głównie przez Polaków. Po II wojnie światowej z Soliny wysiedlono Ukraińców. W chwili obecnej, głównymi mieszkańcami miejscowości Solina są pracownicy elektrowni wodnej i domów wczasowych, w których wolne pokoje znajdą turyści z całego kraju. Obecnie to swego rodzaju specyficzny kurort, którego głównymi uliczkami w sezonie letnim przechadzają się turyści.

 Co każdy narciarz powinien wiedzieć o Bieszczadach?

Na narty w Bieszczady?... Góry, które przed wojną uznawano za jedne z najlepszych terenów narciarskich w Polsce dziś powoli wracają do łask.

Zastanawiasz się gdzie spędzić wakacje? Bieszczady, przepiękne góry na wschodzie polski zapewnią moc atrakcji!

 

Dom Gościnny Borsuczyna

Strzebowiska 27
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom:797 13 03 07
mail: dom@borsuczyna.pl

Gościniec Horb

Strzebowiska 38
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom: 797 13 03 07
mail: pensjonat@horb.pl

Z miłości do Bieszczadów.

BORSUCZYNA

Wideo tour.

HORB

Wideo tour.

Pensjonaty Bieszczady.

Z miłości do Bieszczadów.