Najpiękniejsza wieś Bieszczadów

Witamy w najpiękniejszej wsi Bieszczadów! *

 Pa

Strzebowiska. Najpiękniejsza wieś Bieszczadów. Pod względem piękna i widoków nie ma w Bieszczadach wielu równie pięknych wsi.

Panorama widokowa ze Strzebowisk obejmuje najbardziej znane bieszczadzkie szczyty: od Smereka, Połoniny wetlińskiej i caryńskiej przez Tarnicę, Wielką i Małą Rawkę, aż do Jasłą, na którego północnymstoku leży wieś.

Sama wieś jest bardzo rozległa, ciągnie się na przestrzeni kilku kilometrów, jest luźno zabudowana (we wsi jest tylko łącznie 28 numerów domów), z bardzo dużymi odległościamy między zabudowaniami i nieograniczoną, nieskrępowaną przestrzenią. Domy dzieli od siebie zwykle 100 czy więcej metrów.

Nie ma tłoku, pędu, hałasu, pośpiechu. Jest cisza, swoboda, zieleń i konie. Dużo koni. Na tyle dużo, że kiedyś (nie tak wcale dawno) mówiono o Strzebowiskach, że więcej tu koni niż mieszkańców...

Zapraszamy!

 

* - określenie "Najpiękniejsza wieś Bieszczadów" oparte jest na wynikach badania konsumenckiego przeprowadzonego w miesiącach styczeń - czerwiec 2012 wśród turystów goszczących w Strzebowiskach

Strzebowiska: historia i teraźniejszość

kwatery bieszczadyW Bieszczadach jest wiele miejscowości, których historia jest równie długa, co zawiła. Współcześnie oferują wiele atrakcji turystycznych, kiedyś były po prostu osadami rolniczymi. Do takich miejscowości niewątpliwie należy wieś Strzebowiska. To jedna z najpiękniejszych miejscowości w Bieszczadach. Ze Strzebowisk rozciąga się wspaniały widok na panoramę Bieszczadów. Doskonale widać z niej najpiękniejsze i najbardziej rozpoznawalne szczyty, od Smereka, Połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej przez Tarnicę, na Wielkiej i Małej Rawce kończąc.

Strzebowiska rozciągają się na długości kilku kilometrów. We wsi jest łącznie 38 numerów domów. Co charakterystyczne dla niewielu miejscowości w Bieszczadach, wieś jest rzadko zabudowana, czyli poszczególne budyki dzielą dość duże odległości.  Mimo, że wieś jest oddalona od miejskiej cywilizacji, można do niej łatwo dojechać.

 

Witamy w Najpiękniejszej Wsi Bieszczadów*

Strzebowiska to wieś, która jest jednym z najatrakcyjniejszych pod względem widokowym miejsc w Bieszczadach. Wieś usytuowana jest przy Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, w połowie drogi między Wetliną a Cisną.

Dom Gościnny Borsuczyna

Strzebowiska 27
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom:797 13 03 07
mail: dom@borsuczyna.pl

Gościniec Horb

Strzebowiska 38
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom: 797 13 03 07
mail: pensjonat@horb.pl

Z miłości do Bieszczadów.

BORSUCZYNA

Wideo tour.

HORB

Wideo tour.

Pensjonaty Bieszczady.

Z miłości do Bieszczadów.