Guest house Borsuczyna

Dom Gościnny Borsuczyna oraz Chata Rysia i Chata Misia znajdują się we wsi Strzebowiska około 400 metrów od obwodnicy bieszczadzkiej.

 

Pensjonat Borsuczyna - dojazd ze Strzebowisk

Wskazówki dojazdu z poszczególnych miejscowości:

• Z Leska: należy kierować się drogą 893 przez Baligród do Cisnej, a następnie drogą 897 w kierunku Wetliny oraz Ustrzyk Dolnych. Za wsią Przysłup zobaczą Państwo znak „Strzebowiska 1", który kieruje do wsi.
• Z Zagórza przez Komańczę: drogą 892 kierujemy się do Komańczy, a następnie drogą 897 do Cisnej. Dalej jedziemy cały czas drogą 897 w kierunku Wetliny/Ustrzyk Dolnych. Za wsią Przysłup zobaczą Państwo znak „Strzebowiska 1", który kieruje do wsi. Droga jest o 15 km dłuższa niż droga na Lesko, natomiast zapewnia wspaniałe widoki.
• Z Ustrzyk Dolnych: jedziemy drogą 896 przez Czarną/Lutowiska, następnie zaś drogą 897 w kierunku Wetliny oraz Cisnej. Za wsią Kalnica zobaczą Państwo znak „Strzebowiska 1", który pokieruje Państwa do wsi.
• Z Uherców Mineralnych: należy jechać drogą 895 przez Solinę do Myczkowa. W Myczkowie skręcamy w drogę 894 na Polańczyk, mijamy Wołkowyję i Bukowiec, a potem skręcamy w prawo w drogę na Terkę, Buk, Dołżyce. W Dołżycy należy skręcić w lewo, w drogę 897 w kierunku Wetliny/Ustrzyk Górnych. Za wsią Przysłup zobaczą Państwo znak „Strzebowiska 1", który kieruje do wsi.
• Gdy dojadą Państwo do Strzebowisk, należy minąć starą kapliczkę z prawej strony drogi. Po przejechaniu ok. 150 m. po prawej będzie widoczny wjazd do Domu.

NAWIGACJA:
Adres (Strzebowiska 27) znajdą Państwo w programie nawigacyjnym Automapa. Inne programy GPS zaprowadzą Państwa do Strzebowisk, ale pokażą jedynie drogi oraz tory nieczynnej na tym odcinku kolejki wąskotorowej.
Położenie Domu:
49° 11' 0.97 N
22° 23' 55.51 E

 

Dom gościnny Borsuczyna - Bieszczady

Odśnieżanie i przejezdność dróg zimą:

Góry zimą się piękne. Jednak obfite opady śniegu mogą powodować problemy, dlatego poniżej umieszczamy kilka porad dla zmotoryzowanych Gości.
• Wbrew obiegowym opiniom, główne drogi są regularnie odśnieżane (uwaga: nie są one solone więc zimą może leżeć na nich ubita warstwa śniegu). We wsiach drogi odśnieża się po zakończeniu opadów, jednakże wielu mieszkańców posiada własne pługi.
• Zimową porą zalecamy opony zimowe. Na letnich możecie mieć Państwo problem z wjechaniem nawet na pierwszy podjazd obwodnicy do Strzebowisk. Samochody z napędem na jedną oś na niektórych odcinkach mogą potrzebować łańcuchów. Samochody z napędem 4x4 i oponami zimowymi nie powinny mieć żadnych problemów na drodze.
• Jadąc zimą po górskich drogach warto mieć ze sobą linkę holownicza (nie elastyczną) oraz łopatę do śniegu. Samochód, który utknął, może liczyć na pomoc innych kierowców przy wyciąganiu.
• Koniecznie należy zwracać uwagę na pobocza dróg, ponieważ zimą nie widać biegnących wzdłuż nich rowów. Wjechanie w śnieg, a nawet przewrócenie się samochodu w rowie zazwyczaj nie powoduje uszkodzeń, jednakże niemożliwe jest wyjechanie „o własnych siłach". Konieczna jest pomoc innych kierowców lub wyciągarki, a nawet cięższego sprzętu jak ciągnik czy pług.

 

Dom Gościnny Borsuczyna oraz Chata Rysia i Chata Misia na mapie Google:

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Wirtualna

Wycieczka

Borsuczyna Guest-House

Strzebowiska 27
38-608 Wetlina
mobile: +48 601 22 41
mail: dom@borsuczyna.pl

For the love ofBieszczady.

BORSUCZYNA

Wideo tour.

HORB

Wideo tour.

Pensjonaty Bieszczady.

Z miłości do Bieszczadów.