O przyrodzie, widokach, wolności i świętym spokoju

 

weekend w bieszczadachPraca, obowiązki domowe, tysiące spraw do załatwienia. Wszystko na już... I tak mija dzień za dniem… Gonitwa, w której bardzo uczestniczmy często na własne życzenie się. Ciągły brak czasu, zmęczenie, przyjemności zredukowane do minimum… A do tego otaczający świat – zarówno ten bliższy, jak i dalszy – znany z telewizji czy Internetu, nie napawa optymizmem. Oczywiście zdarzają się miłe chwile, a w telewizji da się czasem zobaczyć coś ciekawego. Są to jednak wyjątki, które wobec obrazu współczesnego świata, są niczym kropla w morzu. Jak sobie zatem z tym radzić? Co robić, aby chaos codzienności nie zabił radości życia? W zależności od sytuacji czy upodobań, gdzie indziej szuka się miejsca – czy to fizycznego czy duchowego, które pozwoli nabrać odpowiedniego dystansu, i zapewni dawkę spokoju oraz energetycznego wypoczynku. Istnieją jednakże rozwiązania uniwersalne – wyjątkowe miejsca, które bez względu na wiek, czy wykonywany zawód pozwolą na nowo odkryć radość oraz piękno życia. I co najważniejsze, aby odnaleźć te miejsca, nie trzeba wcale daleko wyjeżdżać.

W południowo-wschodniej części Polski, istnieje kraina magiczna – Bieszczady. Wypoczynek w Bieszczadach to więcej niż po prostu relaks. Piękno i wyjątkowość tego regionu powodują, że przybywając tu na weekend czy dłużej nie można nie odpocząć! Zostawiając za sobą szum wielkich miast, codzienne problemy oraz telewizyjne gadające głowy, w Bieszczadach odnajduje się spokój i odprężenie. Pomimo tego, że po pewnym czasie będzie trzeba wrócić do codzienności, a hałas współczesnego świata w międzyczasie z pewnością nie ucichnie, do domu powróci się z innym - bardziej pozytywnym nastawieniem.

Na wyjątkowość Bieszczadów składa się przede wszystkim ich przyroda. Zarówno Bieszczadzki Park Narodowy, jak też nie objęte jego granicami, ale równie piękne bieszczadzkie okolice, bez wątpienia urzekną każdego. Przyroda bieszczadzka to przyroda dzika. Pomimo XXI wieku i wszechobecnej cywilizacji, przetrwała ona do dziś w nienaruszonej formie.


wypoczynek bieszczadyWypoczynek w bieszczadzkich dolinach, lasach, nad strumykami lub na połoninach, dostarczy niezapomnianych wrażeń oraz doznań. A gdy będzie się miało szczęście, na górskim szlaku spotkać można jelenia, rysia albo czasem… bieszczadzkiego anioła. Bieszczady to rewelacyjne miejsce dla wszystkich, którzy szukają odpoczynku oraz odprężenia, jak również dla tych, którzy pragną odnaleźć poczucie wolności oraz natchnienie – nie tylko do lepszego – bezstresowego życia, ale także do tworzenia. Nie bez powodu w bieszczadzką krainę przybywali tacy artyści jak Aleksander Fredro, Edward Stachura czy Jerzy Harasimowicz.

 

 Na weekend lub dłuższy urlop – najlepsze Bieszczady

wypoczynek w bieszczadachDecydując się na urlop bądź weekend w bieszczadzkich stronach, warto odkrywać nie tylko ich niesamowitą przyrodę, ale także historię. Bieszczadzkie drogi, lasy oraz miasteczka i wsie, kryją w sobie bowiem wiele wyjątkowych miejsc, które niejedno widziały i niejedno słyszały. Zwłaszcza obiekty sakralne, jak cerkwie czy stare cmentarze, są warte odwiedzenia.

Jeśli zaś chodzi o nocleg w Bieszczadach, możliwości są ogromne! Zwolennicy bliskiego kontaktu z przyrodą mogą rozbić biwak na jednym z wielu pól namiotowych. Liczne gospodarstwa proponują oferty agroturystyczne. Weekend bądź wakacje można spędzić również w bieszczadzkich hotelach. Propozycje wypoczynku w Bieszczadach przedstawiają także pensjonaty oraz obiekty takie jak Horb bądź Dom Gościnny Borsuczyna, znajdujące się w Strzebowiskach.


Nie zwlekaj zatem i przybywaj w Bieszczady – do oazy spokoju na krańcach Polski!

Dom Gościnny Borsuczyna

Strzebowiska 27
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom:797 13 03 07
mail: dom@borsuczyna.pl

Gościniec Horb

Strzebowiska 38
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom: 797 13 03 07
mail: pensjonat@horb.pl

Z miłości do Bieszczadów.

BORSUCZYNA

Wideo tour.

HORB

Wideo tour.

Pensjonaty Bieszczady.

Z miłości do Bieszczadów.